Jdi na obsah Jdi na menu
 


O víkendu 6. a 7. 10.2007 proběhly dvoudenní závody agility a otevřený šampionát retrívrů v areálu Rychlých tlapek v Třebovicích. Atmosféra po oba dva dny byla vynikající, využili jsme téměř domácího prostředí k dokonalému a neustálému vosímu rojení, bylo nás pořád vidět, ale i pořádně slyšet. V duchu vosáckých tradic jsme byli všichni vybaveni vosími bojovými barvičkami a vůbec jsme nešetřili hlasivky. Postavili jsme pergolu, rozvinuli vosí tábor a hodlali si celé to dvoudenní rojení pořádně užít. Rozhodčí nám dělala naše oblíbená Slávka Podmolová, parkury byly hodně „vzdušné“ a pořádně běhavé….uuuf :o)

 

S Dorinkou jsme se na tyto závody nijak nepřipravovaly…poslední intenzivní trénink proběhl v červenci na táboře, od té doby jsme viděly překážky jen dvakrát…na začátku srpna na závodech ve Větřkovicích a někdy v půlce září na jednom tréninku…takže jsem to brala jako velkou komedii,a že se zas ukáže, co na mě ten můj malý urpuťák stihnul během té doby vymyslet.. podle jejího projevu jsem už předem tušila, že flákat se mezi překážkami určitě nebude, ale obavy možná spíš zvědavost :o) co na mě zas bude zkoušet mě moc klidnou nenechaly :o)

 

V sobotu se jako první běžela zkouška…abych se přiznala už si vůbec neuvědomuju co na tom parkuru bylo…vím jen, že zóny byly ukázkové hlavně na houpačce, a že Dorinka na mě nic nezkoušela a valila jak ďas…v polovině trati jsem na moment zapomněla kam dál, naštěstí překážky od nás byly daleko, takže i přes toto pidi zaváhání jsme doběhly čistě :o) což se moc týmům nepodařilo…a pak si jdu směrem k bufetu a huláká na mě Ňamka, že tomu neuvěřím a stála u výsledků a pusu od ucha k uchu…no a já jsem nevěřila :o) my jsme si s Dorinkou vyběhaly první místečko ve zkoušce :o)

 

Obrazek

 

Sobotní open aneb druhé krátkodobé zatmění paměti :o) Na úvod dlouhá rovinka ukončena kruhem a pak křížením do slalomu, po slalomu skočka, napravo vedle sebe dva dlouhé rovné tunely, šel se ten vzdálenější…Asi nejsložitější pasáž celého běhu a my to zvládly na jedničku :o) pak v lehčí pasáži kolečko ze skoček a zpátky do jednoho z těch rovných tunelů…já udělám kolečko a najednou vidím před sebou něco jiného než na prohlídce…pronesu dosti hlasitě “Doprdele, kam mám jít?“, periferně vidím Slávčino jemné mávnutí rameny a v tu chvílu mě osvítilo…přece tuneeeel. Následuje otočka o 180 stupňů a valíme dál a už správně…těsně před koncem kladina a opět skočená zóna…ale s jakou rezervou…potvůrka malinká…:o)

 

Jumping – čistý svižný běh, poměrně lehký parkur, žádné záludnosti…:o)

 

Neděle se začínala openem z něhož mám dva zásadní poznatky…první veledůležitý a mě zavazující splnit jeden slib :o) Na trati se objevil látkáč a Dorinka jej poprvé na závodě proběhla bez zaváhání a já pevně věřím, že tento „problém“ je snad konečně už za námi :o) a druhý poznatek – pohlídaly jsme si pořádně zóny hlavně na kladině, tzn. opět čistý běh :o)

 

Jumping  - pro kategorii small nejobtížnější, jinak pěkný a běhavý…mám z něj výborný pocit, přišlo mi to jako náš nejrychlejší běh, bohužel jsem v tom nejsložitějším úseku Dorinku na sebe málo natáhla a tak skočila překážku obráceně…takže DIS, ale skvělý pocit z rychlého tempa a opět bez potíží překonaného látkového tunelu.

 

Posledním během závodů byla zkouška. Parkur velice lehký, celý se šel na jednu ruku, zaběhly jsme to čistě, na Dorince však již bylo patrné vysílení, takže čas byl o něco horší. I tak další výborná :o)

 

Celkově mám z těchto závodů výborný pocit. Nejde ani tak o umístění ve zkoušce, samozřejmě to strašně moc potěší a je to takový malý dárek za celé to vynaložené úsilí. Tím obrovským dárkem pro mě je však celá OSA VOSA. Její soudržnost, kompaktnost, bezprostřednost…prostě je to úžasný tým lidí, který vytvořil skvělou atmosféru, fandil všem, ale hlavně se výborně a nenuceně bavil a radoval…tak dííky :o) za parádní víkend a Tobě, Dorinko dííky, žes na chvíli nechala záludnosti záludnostmi, a že jsi ukázala jaký malý velký bojovník jsi :o)

 

Z těchto závodů budeme mít i nějaké fotečky, takže se máte na co těšit. Výsledky budou hned jak se objeví na stránkách Rychlých tlapek :o)

 

PS: videjka z obou dní závodu najdete zde.

Výsledky sice se zpožděním, ale přece a najdete je tady.