Jdi na obsah Jdi na menu
 


  ŠKODA NOTÝSEK

Obrazek 

  

      Se Sluníčkem je krom zábavy taky dost práce. Není nejmladší :o) a tak, aby vypadalo pořád tak dobře jak vypadá :o), potřebuje pravidelnou údržbu a péči. Právě z tohoto důvodu vzniká i Škoda notýsek, takový deníček úprav, oprav, akcí, výletů, atd atd.

*******************************************

 

2008

 

10.11.2008 - letos jsem ty záznamy v notýsku celkem flákala, ale budiž mi omluvou ten šílený shon kolem ukončení studia, který byl...přes ty všechny povinnosti jsme se Sluníčkem za sezonu ujeli 2665 km, podívali jsme se již tradičně do Poděbrad na HundertGang, do Mladé Boleslavi, do Brna a mnohokrát na chaloupku a krásné okolí...přes léto nás trochu zlobilo čidlo teploměru a tak se zdálo, že se motor přehřívá, ale problém byl pouze v tom čidle...před HG jsme udělali geometrii zadní nápravy a vyměnily sjetá kola za zánovní OR 36 :o), přetěsnili motor, seštelovali karbec...

19.10.2008 - jsme společně s kamarády podnikli poslední výlet v sezoně a jeli na Hradec nad Moravicí, Vikštejn a kružberk...během tohoto jednoho výletu jsme ujeli skoro 180 km, ale pořádně jsme si ho užili...fotečky budu mít snad od kluků brzy k dispozici :o)

25.10.2008 - jsem uložila Sluníčko ke spánku do zimního stanoviště na chaloupku...spokojeně odfukuje a těší se, až jej na jaře opět vytáhnu...to ještě neví, že změní i ono působiště, ale na srazíky na Moravu budeme ezdit pořád :o)

 

9.6.2008 - před dvěmi dny se mi z ničeho nic začlo Sluníčko velmi hřát, ale ne voda v chladící soustavě, ale celý motor. Při druhé jízdě pak děsně škubalo a při sešlápnutí plynu bylo strašně líné. Toto plus žhavé kapoty signalizovaly nějaký problém a tak jsem se domluvila s Marťou a klukama u garáží a dali jsme hlavy dohromady, abychom Sluníčko uzdravili. Na rady kluků z eRkařských stránek jsme skontrolovali svíčky, rozdělovač, seřídili odrth a předstih a skontrolovali stroboskopem. předstih byl v tisíci otáčkách na 12 st. a měl být na 17ti, což je pořádný rozdíl...vše bylo uvedeno do pořádku, navíc i vyčistěn rozdělovač a autíčko zas jezdí jak má, neškube a motor se nepřehřívá... děkujeme všem za rady a Marťovi za pomoc :o)

 

8. -11.5.2008 - výlet na chaloupku, odtud do Větřkovic, z Větřkovic do Ostravy a pak přes Karvinou do Jablunkova. parádní akce, parádní lidi, parádní počasí. Vyšlo nám to výborně, adrenalinu jsme si užili maximálně na bobové dráze a už se těším zas...pro Sluníčko to byla první letošní akce a nezklamalo...jelo výborně a bez potíží po celou dobu...v nejbližší době nás čeká seřízení sbíhavosti a geometrie zadní nápravy, přezutí ošmajdaných koleček do neošmajdaných...dále pokovení přídavných halogenů a jejich umístění na autíčko...to vše musím skloubit se školou, ale budu se snažit Sluníčku dělat jen radost :o)

 

13.4.2008 - Už jsme vzhůůůůru :-) Sluníčko se probudilo a společně jsme se přemístili do garáže v Osravě, která teď zase na sezonu bude našim útočištěm :-)

Stav tachometru: 42025, dnes jsme ujeli prvních jarních letošních 76 km...jelo se parádně bez sebemenších problémů :-) Po příjezdu do Ostravy jsme to vzali přes wapku a řádně slůně vypulírovali :-) Máte se na co těšit, zase budeme řádit v Ostravě a okolí :-)

Obrazek

Taky se mi povedlo získat pár supr věcí od souseda, viz přiložený obrázek :-)

Obrazek

 

duben 2008 - Sluníčko sice ještě spinká, ale jeho budíček už se kvapem blíží. Proto se už pečlivě připravuji, aby hned jak poprvé vyjedem, bylo vše v pořádku...u Myscháčka v Brně máme fungl nové víčko s klíčky k nádrži, protože to naše se seká a už nám jednou nedovolilo nataknovat :-) Po namátkové kontrole v březnu jsem zjistila, že máme zatuhlý brzdový pedál, takže pro jistotu připravujeme brzdový válec a gumičky na výměnu...podařilo se mi koupit i jelenici, takže sluníčko už bude vždy jen zářit :-) no a v neposlední řadě musíme poděkovat Michalovi K, od něhož máme dová zadní světýlka - oproti původním jsou celopokovená a tudíž by měla lépe svítit :-)

Obrazek

Obrazek

22.3.2008 - proběhl 2. zimní HundertSlet...účastníci se potkali v Doksech u Autokempu Klůček, odkud se startoval orientační závod, já byla přítomna s kapesním Sluníčkem, neboť to veliké ještě spinká...ObrazekVzhledem k tomu, že jsem Petrovi pomáhala závod připravovat, ten den jsem byla na druhé straně barikády a náležitě se bavila jako spoluorganizátor nad tím, jak se ostatní perou s nástrahami, co jsme pro ně připravili ...den to byl velice povedený, v cíli jsme obsadili hospůdku, vyhlásili výsledky, pokecali a taky byla vyhlášena anketa Zlatý Pacoš 2007...děkuji všem porotcům, že i mě vybrali z tak velké konkurence a můj stůl se od nynějška honosí novým krásným "lapačem prachu" :-) ...po skončení akce jsme osedlali Myschakovo Borůvku a společně s Hansim a Zuzankou jeli do Syřenova, do Ústí, do Lomnice kouknout na tento malebný kraj v zimě, zavzpomínat a nabaštit si pupíky na Klepandě...Hansi, ještě jednou díky ;-)..pak jsme se rozdělili a vyrazili do Brna k Zuzance, kde jsme den následující podnikli výlet do Moravského Krasu...Řídila jsem Borůvku a musím prohlásit, že je to skutečně nejlepší eRko, které jsem kdy řídila :-) Myschakovo fotečky najdete tady a tady.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

autíčko, u kterého stojím není moje :-P je pouze vypůjčeno k focení :-)

 

únor 2008 - Sluníčko bylo vyrobeno poslední den výroby tohoto typu !!! Přišla jsem na to při studiu v Archivu historie firmy Škoda...pro ty co nevědí, píšu tam diplomovou práci a při hledání podkladů ke svému tématu jsem nečekaně nrazila na údaj, ze kterého jasně vyplývá, že Sluníčko je nejmladší autíčko svého typu...poslední den výroby bylo, dle mých odhadů, vyrobeno max 90 ks...takže mám takovou raritku doma ;o) a jsem na ni náležitě pyšná :o) ...jinak "raritka" stále spokojeně chrní ve stodole, ale den probuzení se pomalu, ale jistě blíží :o)

 

leden 2008 - Sluníčko zatím stále spokojeně spinká v suchu stodoly...probuzení plánujeme hlavně podle počasí pravděpodobně na duben. Letos toho máme v plánu celkem dost, samozřejmě i účast na akcích a srazících, takže bedlivě sledujte náš notýsek, ať vám nic neuteče ;o)

 

*******************************************

  

 2005

 2006

 2007